Choď na obsah Choď na menu
 


O čo ide?

Sú to vlastne vymyslené príbehy o Mileynom živote.

 

Ako často tu budú?

Každá poviedka by mala byť napísana najneskôr do týždňa.

 

 

 

Poviedka s názvom The Concerts

UPOZORNENIE!!!! Tento príbeh neni podľa skutočnosti, je to len vymyslené. Je to akási predstava o Mileynom živote!!!

 

A pôjdeš do Európy!

 

,, Čože? Kam? Do Európy? No to je super!,“ skríkla Miley keď jej otec povedal že sa chystajú na turné po Európe. ,, Ale bude to chcieť veľa tréningu!“ pripomenul jej otec. ,,Naučiť sa všetky krokové variácie neni jednoduché. Ty to však zvládneš,“ usmial sa na Miley a vyšiel von do záhrady. Miley sedela na gauči v obývačke a pozerala High School Musical. Jej sestry sa dívali tiež. Na stole bola miska s pukancami. V obývacej izbe bolo prítmie, vytváralo to príjemné prostredie na film. Bola taká šťastná, že konečne navštívi Londýn, Berlín, Paríž, Rím a iné európske miesta. Deň ubehol ako voda. Po večeri si išla ešte zahrať na gitaru a preskúšať si či vie texty. Po hodine si išla umyť zuby a ľahla si do postele, rozmýšľajúc aké to len bude. Zaspala.

 

Nad Los Angeles sa rozlialo slnko. Onedlho už svietilo do izby. Miley pomaly vstala, vystrela sa a prezliekla sa. Zdalo sa jej že sa jej to snívalo. Pri raňajkách sa opýtala otca, kedy idú na turné. Vraj za 3 dni! V Miley zakričal víťazoslávny lev. Bola taká svieža, že hneď vybehla von, s plánom zabehnúť 5 km bolo jej jedno či ju fotia alebo nie. Čo iné ako beh cez čerstvý vzduch plný nového dňa. 4 km. Zamierila si to rovno domov. Cestou prebehla okolo mnohých ľuďoch, ktorí sa na ňu dívali ako na spasenie. Pri dverách si vyzula topánky. Len čo vošla, otec prišiel k nej a povedal : ,,Miley, tvoja učiteľka je už tu! Zober si knihy a choď sa učiť, dobre? My ideme zatiaľ na nákup. Ahoj!“ a rodinka vyšla von. Milovala učenie a bavilo ju. Dnes preberali Európu, Európske jazyky a menu. Deň ubehol rýchlo. A za ním aj ďalšie dni.

 

,,No tak Miley zase ti to trvá!“ vyčítal jej otec. Pred domom už stálo auto, plné kufrov. ,,Prepáč, nevedela som či si mám zobrať dvoje zubné kefky,“ zbehla po schodoch a prešla cez tmavú ulicu. Išli v noci, kvôli časovému posunu. V Európe totiž mala byť už ráno. Rozlúčila sa s mamou, sestrami, bratom a nastúpila do auta. Onedlho už bola na letisku.

 

Pokračovanie nabudúce!

 

Let

 

Koniec minulej časti:

,,No tak Miley zase ti to trvá!“ vyčítal jej otec. Pred domom už stálo auto, plné kufrov. ,,Prepáč, nevedela som či si mám zobrať dvoje zubné kefky,“ zbehla po schodoch a prešla cez tmavú ulicu. Išli v noci, kvôli časovému posunu. V Európe totiž mala byť už ráno. Rozlúčila sa s mamou, sestrami, bratom a nastúpila do auta. Onedlho už bola na letisku.

 

Pokračovanie:

Zaparkovali. Spoločnými silami sa im podarilo vybrať kufre a položiť do vozíka. Na letisku bolo iba zopár ľudí, veď kto by cestoval v noci? Usadili sa na stoličky a čakali kým sa ozve ženský hlas. Miley už síce pár -krát letela, no bola hrozne nervózna. V noci ešte neletela. Nervozitu sa snažila skrátim obhrýzaním nechtov. Po chvíľi sa ozvalo: ,,Let s číslom 458, onedlho odchod. Cesta lietadla: Z Los Angeles do Londýna. Pred vstupom do lietadla sa prosím nechajte skontrolovať!“ oznámila žena. ,,Tak Miley, ideme,“ vyzval ju otec. Batožinu si brali zo sebou. Nikto okrem nich sa nechystal ísť do ich lietadla. ,,Prosím zdvihnite ruky!“ prikázal SBS-kár. Po chvíli boli obidvaja skontrolovaný a tak prešli chodbičkou do lietadla.

Ocitli sa v časti A, teda v najdrahšom kupé.  V kupé boli asi 4 gauče, televízie, notebook, stolík. Za rohom bol záchod a oproti malá kuchynka. ,,Wau!“ ozvala sa Miley, položila batožinu a prešla ku gaučom. Boli veľmi mäkké. Billy zatiaľ poukladal batožinu. ,,Paráda čo?“ spýtal sa. ,,Je tu ešte niečo, čo som ti nepovedal. Na turné budeš mať kapelu a tanečníkov. Dostaneš aj vlastného lektora tancu. Sú tu v lietadle, v kupé C. Ak budeš mať záujem môžeš za nimi ísť. No nič príroda sa hlási,“ dopovedal a zavrel sa na záchode. Miley bola spoločenský typ a hneď vybehla do chodby. Zopár krokov a už bola v kupé C. ,,Čaute! tak my budeme teda spolupracovať! To je úžasné! Ako sa voláte? A povedzte mi niečo o sebe!“

 

Ako prvý sa ozval gitarista: ,,Ahoj, volám sa Justin a budem ti hrať na gitare.“ Predstavil sa a ukázal svoju elektrickú gitaru. Bola čierna, s bielymi fľakmi.

 

 ,,Nádherná!“ obdivne zvolala Miley a pozrela sa na neznámeho chalana. Mohol mať tak 17 rokov. Bol veľmi pekný a tak mu Miley neodolala. ,,Ahoj, som Miley,“ usmiala sa na neho. Úsmev jej opätoval a kývol jej na pozdrav. ,,Ja som Lucas, hrám na bubny. Okrem toho rád čítam, obhrýzam si nechty a stále žerem kečup.“

 

,,Presne ako ja,“ pomyslela si Miley a potom si všimla dievča. ,,Ahoj, ja som Mandy, mám 20 rokov a som tu na to aby som ťa naučila tancovať,“ povedala a usmiala sa. ,,Super už sa teším,“ ozvala sa Miley.

 

Takto debatovali až do konca letu. Miley sa asi zaľúbila do Lucasa. V Mandy videla skvelú kamarátku a v Justinovi profesionála.

 

 

 

Nový život

 

Koniec minulej časti:

Takto debatovali až do konca letu. Miley sa asi zaľúbila do Lucasa. V Mandy videla skvelú kamarátku a v Justinovi profesionála.

 

Pokračovanie:

,,Prosím, sadnite si na svoje miesta a pripútajte sa. Pristávame!“ hovorila letuška. Miley sa bez problémov pripútala ako keby to bolo niečo, čo opakovala už 1000-krát. Pozerala von okienkom na to obrovské množstvo Londýnskych svetiel. Pomaly začínalo svitať. Miley sa v lietadle vôbec nevyspala a tak dúfala že keď sa ubytujú hneď si zdriemne. Lietadlo klesalo. O chvíľu sa koliečka dotkli pristávacej dráhy. Miley to trošku hodilo dopredu ale už bola zvyknutá. Spomaľovali. Zastavili, keď už Miley stála pri dverách a čakala kedy vystúpi. Otec išiel za ňou s plnými rukami kufrov.

 

Onedlho prešli chodbičkou a vynorili sa v hale Londýnskeho letiska. Okamžite ju oslepili záblesky fotoaparátov. Miley zostala stáť a čakala na ochranku aby sa bezpečne dostali von. ,,Poď, už ich vidím,“ povedal otec a spoločne sa predierali pomedzi davom fanúšikov. Miley sa snažila usmievať ako to len šlo. Na jednej strane ju tešilo, že ju má rado toľko ľudí, na druhej strane si už chcela zdriemnuť. Spoločnými silami sa im podarilo pretlačiť sa až ku autu. Nastúpili a šofér ich odviezol.

 

Ocitli sa pred krásnym hotelom. Pri názve bolo 5 hviezdičiek. ,,Waau,“ obdivne zvolala Miley. Vyšla schodíkmi a dostali sa na recepciu. Hotel bol prázdny. ,,Dobrý deň,“ privítala ich recepčná s milým úsmevom: ,,dúfam že sa tu budete cítiť dobre. Miley, vy máte izbu č. 4. Pane, vy máte izbu č. 7.“ Miley otvorila dvere na svojej izbe. Uvidela krásnu manželskú posteľ. S úžasom sa išla pozrieť do ďalších izieb. Bola tam kúpeľňa s obrovskou vaňou, sprchovým kútom, zrkadlom. Steny boli obkachličkované slaboružovými, nádhernými kachličkami. Miley sa pozrela do zrkadla. Uvidela 16-ročné dievča, s dlhými, krásnymi vlasmi a peknými očami. Chvíľu sa ešte na to dievča dívala a potom ako mŕtvola chrbtom spadla na posteľ. ,,Aká mäkká,“ pomyslela si. Klop, klop, klop. Otvorili sa dvere a Billy pozrel na Miley. ,, No tak hore sa, ideš skúšať!“  ,,ČO?? JA SOM SA CHCELA VYSPAŤ!“ prehnane vykríkla Miley.

 

Pokračko čoskoro J

 

Snívaš alebo žiješ? 1

Koniec minulej časti:

Otvorili sa dvere a Billy pozrel na Miley. ,, No tak hore sa, ideš skúšať!“  ,,ČO?? JA SOM SA CHCELA VYSPAŤ!“ prehnane vykríkla Miley.

 

Pokračko:

Otec sa na ňu len pozrel, pokrčil plecami a vyšiel z izby. Miley bola tak ospatá, že sa vykašlala na skúšku ostala na posteli. Veď čo, som najznámejšia teenegerka na svete, viem spievať. Jednoducho - ľudia ma milujú. A čo je s tým, že neprídem na skúšku? Preboha, veď mám 40 mil. dolárov. Miley zatvorila oči, nachvíľku ešte popremýšľala o jej živote a zaspala.

 

Ocitla sa v miestnosti plnej zrkadiel a parkiet. ,,Kde som to??“ spýtala sa sama seba a porozhliadla sa. Zistila že okolo nej sú aj iný ľudia. ,,Prepáčte, kde to som?“ spýtala sa neznámeho. Po chvíľke sa otočil. Mal hnedé vlasy, peknú tvar, výrazne, smejúce sa oči. ,,Si tu, ideš sa učiť tancovať,“ oznámil jej. Miley zostala v šoku nachvíľu z toho chalana, to bola však len sekunda. Okamžite spadla na zem, keď jej došlo čo práve povedal. ,,Ale ako som sa sem dostala?“ pýtala sa seba v duchu. Vstala, napravila si džínsy a snažila sa ho svojim pohľadom nájsť. Zmizol.

 

Miley sa obzerala všade okolo. Zrazu čosi začalo klopkať. Klopkanie pokračovalo, kým nepočula ako sa otvárajú dvere. ,, No tak, Miley! Zobuď sa!“ hučal do nej otec. ,, Veď už idem!“ Miley zacítila mäkkú posteľ a otvorila oči. Bola v izbe na hoteli. Spomenula si na ten sen. Bol taký čudný. A predsa sa jej zdalo ako keby bol skutočný. Vstala z postele, obliekla si tepláky a tielko. Išla do kúpeľne. Umyla si zuby a opláchla si tvár. Keď už svoje hygienické potreby dokončila, vzala si linku na oči a pomaly, precízne sa namaľovala. Onedlho už mala       slabo-žltý make-up, zdôrazňujúci leto. Ešte si upravila vlasy a potichu vyšla z izby a prešla chodbičkou k výťahu.

 

Len čo výťah prišiel, štikla na prízemie. Keď sa otvorili dvere, uvidela pred sebou poloplnú halu. Za pultom stála recepčná. Na gauči uvidela svoju kapelu a Mandy. Usmiala sa a prešla k otcovi, ktorý stál vedľa vchodu. Len čo sa pozrela von, uvidela stovky ľudí. Vpredu stáli novinári, pripravený odfotiť čo najviac fotiek. Vzadu stáli fanúšikovia. Miley to potešilo. ,,Načo čakáme?“ spýtala sa Billyho. ,,No má prísť pre nás auto. A musíme počkať kým sa dostane až ku vchodu, lebo ako sama vidíš je to dosť ťažké,“ odpovedal jej. O necelých 10 minút už vyšla ochranka z čiernej limuzíny a spravili priestor pre bezpečný prechod. ,,Pripravení?“ spýtal sa Billy a spoločne všetci prešli vchodom. Miley sa na všetkých usmievala. Otec jej otvoril dvere a vstúpila do limuzíny. Konečne všetci nastúpili a pohli sa ďalej. Trvalo dobrých 20 minút kým sa odtiaľ vymotali! Pomalou jazdou sa presúvali po Londýne. Miley sa už znova chcelo spať, tentokrát sa však ovládla. Zastavili pred obrovskou halou. Bola to špeciálna hala na koncerty. Bez problémov prešli ďalej a zastavili pred dverami. Všetci zatajili dych.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

w poho

(jessica, 1. 5. 2010 14:06)

nooooooo prve ma to nudilo ale super no!

angie

(angie, 27. 2. 2010 13:22)

sfusgfhjkvfhjbgfjwhjbgfvhjn

Super

(Terka, 7. 1. 2010 19:33)

To je super nechceš napísať knihu :)

da sa

(endzi, 5. 11. 2009 16:12)

scela dobre